• Žiacka školská rada

   • AKCIE

    Šk. rok: 2018/2019


    Deň zdravej výživy

    Vianočné trhy

     

    Šk. rok: 2016/2017

     

    Chute jesene

    My v OA to už vieme. Dnes sme totiž "Chute jesene" ochutnávali v jedálni školy.

    Žiaci všetkých tried sa aktívne zapojili do prípravy lahodných pochúťok a s rovnakým zápalom sa dali aj do konzumovania svojich diel.

    Akcia bola organizovaná Žiackou školskou radou a verime,že si všetci pochutili a našli lahôdky,ktoré im naplnili bruško.

     

    Šk. rok: 2015/2016

     

    Obchoďácke fašiangy

    Po úspešných Vianočných trhoch, ktoré žiaci a zamestnanci Obchodnej akadémie s nadšením absolvovali v decembri, sa členovia Žiackej školskej rady v spolupráci s vedením školy vrhli na ďalšiu veselú akciu, ktorou bolo oslávenie obdobia fašiangov.

    Malý „festival“ masiek sa konal v deň odovzdávania polročných výpisov vysvedčení, 29. 01.2016 v triedach a telocvični školy.

    Žiaci v jednotlivých triedach si dohodli témy svojho prestrojenia a jednotne, aj so svojimi triednymi učiteľmi, sa „nastajlovali“ podľa zvolenej témy, ktorej prispôsobili aj výzdobu triedy.

    A tak sa na pôde školy objavili mafiáni vo svojom podsvetí, mímovia v ich obľúbenej čiernej a bielej, ocitli sme sa aj na retro-diskotéke rokov dávno minulých, ale aj v záhrobí, medzi zombíkmi a ich kolegami z hororových filmov.              

    Úspech mali aj policajti, ktorí chytali väzňov, lenivci v teplákoch a zvodné Červené čiapočky, ktoré vystrašili zlého vlka, či malé húseničky, zmenené na pestrého motýľa.

    Počas prezentácie jednotlivých tried v telocvični sme sa stali účastníkmi svadby s nevestou a ženíchom, ktorým prišli zatancovať dokonca aj kowboji z Texasu, ale aj tanečná hip-hoperska skupina.

    Každá trieda si pripravila krátky program, ktorý korešpondoval s ich prevlekom, a tieto ich vystúpenia boli ocenené náležitým potleskom. No neobišlo sa to ani bez sladkej odmeny pre tri víťazné triedne kolektívy.

    A čo sa vlastne hodnotilo? Členovia Žiackej školskej rady sa zmenili na porotcov a navštívili najprv triedy, aby ohodnotili ich výzdobu a úroveň kostýmov, no a v telocvični do svojho hodnotiaceho hárku dopísali ešte body za prezentáciu kolektívu. Zo súčtu získaných bodov vzišli tri víťazné triedy.         

    Najviac bodov získala trieda IV.A s ich retro-diskotékou, a teda obsadila prvé miesto. Druhá v poradí bola trieda II.A s mafiánskou scénkou a na treťom mieste sa umiestnila trieda III.A, ktorá nám spôsobila zimomriavky s ich záhrobnými a hororovými kostýmami.

    Nesmieme zabudnúť ani na učiteľov a ich nápadité kostýmy. Už tradične zahviezdili mená ako pán Rášši, pani Dúdorová, pani Koľveková, pani Lukáčová Daniela a Lukáčová Stanislava a samozrejme pán Sanisló alias Don Sančo. Vo finálnom predstavovaní nechýbal ani pán riaditeľ, ktorý prišiel prezlečený za lyžiara.

    Na úvod sme si vypočuli oficiálnu hymnu Obchodnej akadémie, ktorú zložila, otextovala a naspievala naša žiačka, Simona Lesňáková z I.A triedy a CD s nahrávkou venovala pánovi riaditeľovi, PaedDr. Viktorovi Balážovi.

    Celá akcia sa niesla vo veľmi úsmevnej a príjemnej atmosfére a veríme, že námaha, ktorú vložili žiaci a aj učitelia do náročných príprav, sa vyplatila a prežili sme spoločne príjemné predpoludnie.